30/07/2016

O andělechLufka je spirituální bytost a někdy mám pocit, že se svými strážnými anděly běžně probírá všechno od vážných životních rozhodnutí až po výběr jogurtu. Já jsem spirituální o poznání méně a své anděly zanedbávám. A mám pocit, že na našich životech je tenhle (ne)dotek andělské klidné síly znát:)

Když přijdete k Lufce domů, obejme vás pohoda, zapadnete do něžného interiéru, Lufka vám nabídne domácí limonádu a zrovna ve chvíli, kdy si říkáte, že tu něco ale pekelně labužnicky voní, tahá z trouby právě upečený koláč. Když jste u Lufky, zalije vás pocit nadčasové pohody a radosti z právě prožívaného okamžiku.

Když prijdete ke mě, pohltí vás neskutečná změt volně ložených věcí. Pokud jste dostatečně samostatní, během několika minut se vám podaří z věcí postavit nové vertikální útvary a ti nejšikovnějsí si pak i sednou. Za neustálého řevu, kterým se marně snažím spacifikovat volně pobíhající (a v létě nahaté) děti, vám přinesu balíček sušenek. Na pití zapomenu. Když jste u mě, zalije vás pocit chronického nedostatku času a radosti, že u vás doma si pak budete moci zase odpočinout.

Nicméně prišly Malufky a s nimi i první zkoušky hrnečků a lucerniček a první návrhy obrázků. Tak čím začít? "S Vánocemi. Jsou za rohem a čas běží.", říká věcně Lufka v polovině července. A já nevím proč, ale první návrh, který posílám, je anděl. Lufka se s andělsky klidnou vervou dává do práce. Anděl rytý, anděl razítkový, hrneček, lucerna, anděl s velkou hřívou nebo bez, s šaty bílými nebo modrými, v glazuře a bez glazury, v pyžámku a ...ne, nahatýho anděla v týhle první sérce zatím vlastně nemáme:)

S Lufkou jsme spolu celé dny v kontaktu, vyměňujeme si fotky a nápady a jeden anděl lítá za druhým. Pak potřebujeme ještě anděla na šířku, takže vyvíjíme anděla na šířku.

A pak to pečení, to jsou vždycky děsný nervy. Praskne, nepraskne... Lufka se klidně usmívá a já už z toho úplně blbnu. Takže když mi Lufka posílá odkaz na náš internetový obchod, čtu "zboží" jako "boží". Odpovídám Lufce, že už mi z těch andělů jebe, ale telefon mi to tvrdošíjně přepisuje na "nebe".
A Lufka se dál usmívá a říká "Tak se tomu tak nebraň..."


Tak nevím, jestli jsou nebo nejsou, ale při nás v téhle první zkouškové sérii každopádně stáli :)
A máte-li chuť si nějakého toho stražného pořídit i k vám domů, náš obchůdek najdete zde
Hezkou neděli vám přejeme

Za Malufky Mafka


Aucun commentaire:

Enregistrer un commentaire